Menopauza | Bellasin effect

Bellasin effect

Menopauza

Menopauza je přirozeným procesem v životě ženy představujícím přechod z plodného období života do zralého věku.

Menopauza s sebou u celé řady žen přináší také nepříjemné projevy jako jsou návaly horka, nespavost, výkyvy nálad, nárůst hmotnosti či vyšší ohrožení pro kosterní systém.

Naštěstí je v dnešní době možné tyto nepříjemné projevy tlumit. Kromě zdravého stravování a pravidelného pohybu pomůže také hormonální substituce či užívání přírodních přípravků.

Menopauza

Co se děje během menopauzy?

Menopauza je přirozený proces, při kterém výrazně klesá produkce ženských pohlavních hormonů. Dochází k viditelným změnám ve vzhledu jejich postavy.

Tukových zásob přibývá, tělesná hmotnost roste. Výsledkem je změna poměru tukových tkání a svalů v neprospěch aktivní svalové hmoty. Dochází k tzv. „redistribuci“ tukové tkáně, která se začíná hromadit v oblastech rizikových míst, jako jsou boky, stehna, břicho nebo paže.

Tyto změny přicházejí již před samotnou menopauzou. S postupující menopauzou jsou pak výraznější a trvalejší.

Období před poslední menstruací, premenopauza, je obvykle provázeno počínajícími fyzickými obtížemi a nepravidelnostmi menstruačního cyklu. Začíná v průměru po 46. roce života a trvá 1-5 let.

Menopauzou rozumíme trvalé ukončení menstruace v důsledku poklesu funkce vaječníků, které přestávají produkovat svoje hlavní hormony – estrogeny a gestageny.

Postmenopauza je období po poslední menstruaci, které trvá dalších 10–15 let a doprovází je významné projevy hormonální nerovnováhy. V důsledku poklesu hormonální aktivity dochází ke spoustě dalších změn v organismu ženy.

K těmto změnám nedochází ze dne na den, přicházejí již několik let před poslední menstruací (před menopauzou) a jsou součástí procesu stárnutí. Pro toto období před a po menopauze užíváme termín perimenopauza.

Nedostatek tzv. „ženských“ hormonů v postmenopauzálním období je důsledek vyhasnutí estrogenních funkcí vaječníků. K obtížím, které tento nedostatek mohou doprovázet však dochází jen u části žen. Kromě nedostatku hormonů je způsobují i další vlivy, především kouření, množství podkožního tuku, životní styl a další faktory.



Přípravek Bellasin effect je na trh uváděn jako doplněk stravy.
Bellasin effect obsahuje účinné látky 1zelený čaj, L-karnitin, 2guaranu, 3jetel, 4zázvor, sóju, 5len, vitaminy 6K2 a 7D3.
Tyto stránky spravuje a za jejich obsah je zodpovědná společnost SWISS PHARMACEUTICAL INVESTMENT